VB 2002

A csoport

Németország 4-2 Costa rica

Klose-duplával nyert a Klinsmann-csapat

Nem okzott nagy fejfájást Costa Rica válogatottja Németországnak a XVIII. labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésén. A házigazda esélyeshez méltó játékkal 4-2-re nyert, a találkozón Miroslav Klose és karibi Paulo Wanchope is két-két gólt szerzett

Eredmény, A csoport, 1. mérkőzés:
Németország – Costa Rica 4-2 (2-1)
München
v.: Horazio Elizondo (argentin)
Németország: Lehmann - Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm - Schneider, Frings, Borowski (Kehl, 72.), Schweinsteiger - Klose (Neuville, 79.), Podolski
Costa Rica: Porras - Umana, Sequeira, Marin, Martinez (Drummond, 67.) - Solis (Bolanos, 78.), Fonseca, González, Centeno - R. Gómez, Wanchope.
gól: Lahm (6.), Klose (17., 61.), Frings (87.), illetve Wanchope (12., 73.)
sárga lap: Fonseca (30.)

Nem árt kicsit acélosabbá tenni a német védelmet, ez lehet a rezüméje a Németország – Costa Rica összecsapásnak hazai részről. A XVIII. labdarúgó-világbajnokság nyitómérkőzésén ugyanis a vendéglátó együttes szervezetten és eredményesen futballozott, már ami az offenzívákat illeti.

Az viszont már nem dicséri Jürgen Klinsmann szövetségi kapitány tanítványait, hogy az ellenfél mindössze négy kapura lövéséből kettő is gólt eredményezett.

Kiválóan kezdett Németország, Frings távoli bombája, majd Klose kiugrása jelezte, megbontható a vendégvédelem. Az első gólt mégis egy pazar lövés hozta meg, Lahm a 16-os bal oldali sarkáról csodálatosan csavart a bal felső sarokba, a labda a kapufáról vágódott a hálóba.

Gyorsan jött a válasz, a 12. percben az egykori Manchester City- és Málaga-csatár, Paulo Wanchope a leshatárról kilépve egyenlített. Szomorkodnia sem volt ideje a német drukkereknek, következett Klose, aki Schweinsteiger forintos labdáját továbbította négy méterről az üres kapuba – ismét a legutóbbi vb-ezüstérmesnél volt az előny, amelyet meg is tartott a szünetig.

A második félidőben is a germánok uralták a játékot, Klose a 61. percben növelte is az előnyt, ám ahelyett, hogy gólkülönbséget javított volna a gárda, egy újabb buta védelmi hiba (s egy hajszálnyi les) után Wanchope ismét bevette Lehmann kapuját.

A 4-2-es végeredményt a hajrában Frings óriási bombagóllal állította be, a németek győzelmét semmi sem veszélyeztette, de a védelmen még kicsit finomítania kellene a szakvezetésnek.

A meccs legjobbja: az igazat megvallva Philipp Lahm nyújtotta a legmeggyőzőbb teljesítményt, ám ezúttal megosztva Miroslav Kloséval együtt adjuk csak neki a találkozó hőse titulust. Előbbi egy góllal és egy gólpasszal, utóbbi két találattal emelkedett ki a mezőnyből.

Lengyelország 0-2 Ecuador

Ecuador elkápráztatta a lengyeleket

Meglepetésre nem bírt Ecuadorral a lengyel labdarúgó-válogatott, amely Carlos Tenorio és Agustin Delgado találataival 2-0-s győzelmet aratott az A csoport másik mérkőzésén.

Eredmény, A csoport, 2. mérkőzés
Lengyelország – Ecuador 0-2 (0-1)
Gelsenkirchen, 59 416 néző
Lengyelország: Artur Boruc - Marcin Baszczynski, Jacek Bak, Michal Zewlakow, Mariusz Jop - Jacek Krzynowek (Kamil Kosowski, 78.), Arek Radomski, Miroslaw Szymkowiak, Radoslaw Sobolewski (Irineusz Jelen, 67.) - Ebi Smolarek, Maciej Zurawski (Pawel Brozek, 84.)
Ecuador: Christian Mora - Ulises de la Cruz, Ivan Hurtado (Jorge Guagua, 69.), Giovanny Espinoza, Neicer Reasco - Edwin Tenorio, Segundo Castillo, Edison Mendez, Luis Antonio Valencia - Agustin Delgado (Patricio Urrutia, 83.), Carlos Tenorio (Iván Kaviedes, 65.)
gól: C. Tenorio (24.), Delgado (80.)
sárga lap: Smolarek (36.), illetve Hurtado (31.), Mendez (70.)

Kétszer tízperces időszakkal nem lehet meccset nyerni, ezt bizonyította be Lengyelország az Ecuador elleni összecsapáson. A világbajnokság nyitónapjának második találkozóján az európai együttes Ecuadortól kapott futball-leckét.

Pedig jól kezdte az összecsapást a lengyel csapat, ám hiába birtokolta a labdát az együttes, a kapu előtt elfogyott a tudomány, mindössze egy gyatra, égbe lőtt Krzynowek szabadrúgást tudtak felmutatni.

A 24. percre lankadt először a lengyel figyelem: De la Cruz nagy bedobását Delgado középre bólintotta, az érkező Carlos Tenorio pedig megelőzve a védőket a hosszú, jobb sarokba fejelt. Delgado és Tenorio nagyon élt a pályán, minden megmozdulásuk életveszélyes volt, s hiába a gyors európai gondolkodásmód és játék, Pawel Janas együttese fásultságát kiválóan használta ki a dél-amerikai rivális.

Szünet után megélénkül a lengyelek játéka, ám a De la Cruz, Hurtado, Espinoza belső hármas kiválóan szűrte a támadásokat. Egy-egy távoli kísérletet leszámítva esélye sem volt az európai csapatnak a gólszerzésre, Ecuador pedig okosan ült az eredményen.

A hajrában még egy nagy védelmi hibát Delgado használt ki, az üres kapuba nem volt nehéz dolga begurítani Kaviedes passzát. 2-0-s győzelemmel a dél-amerikai gárda nagy lépést tett a továbbjutás felé vezető úton, megkockáztatjuk: ilyen okos, érett játékkal a vébé egyik meglepetéscsapata lehet Luis Fernando Suarez együttese.

A meccs legjobbja: egyértelmű, hogy Agustin Delgado volt Ecuador hőse. A néhány évvel ezelőtt a Southamptonban 11 meccsen szereplő csatár - aki jelenleg az LDU Quito játékosa – egy gólpasszal és egy góllal járult hozzá csapata diadalához.

Németország 1-0 Lengyelország

A világbajnokság eddigi legjobb meccsét játszotta a házigazda Németország és Lengyelország. A meccs a hosszabbításban dőlt el, hihetetlen izgalmakat és valószínűtlen német kapufákat hozott!

Németország - Lengyelország 1-0 (0-0)
Dortmund
Gól: Neuville (93. perc)
(bővebb meccsjegyzőkönyv később)

A bizonyára mindenki által ismert történelmi múlt okán Lengyelország többé-kevésbé az év mérkőzésére készült a német válogatott ellen. Szó ami szó, az Ecuador elleni gyalázatos teljesítményt többszörösen felülmúlta az északabbi csapat!

A németek lerohanták a lengyel válogatottat, folyamatosan ívelgettek, helyzeteket dolgoztak ki, ám gólt nem sikerült szerezniük. A lüktető játék a 0-0 ellenére is a közönség kedvére szolgált, s szerencsére mind a két gárdában benne volt a gól is.

A labda azonban rendre elkerülte a kaput, az eseménydús első 45 percben nem dolgoztatták meg az eredményjelző kezelőjét a játékosok. A második félidőt aztán hasonlóan nagy iramban kezdték meg a felek, ám a helyzet kevesebb volt, mint az első játékrészben.

Az 57. percben Jelen hatalmas lövését védte a meccset végigvédő Lehmann, szűk 10 perccel később a rengeteg helyzetet elpuskázó Klose próbálkozott – sikertelenül.

A 75. percben megfogyatkozott a lengyel csapat: Sobolewski kapta meg második sárga kártyáját, s így előkerült a piros is. Az emberelőny tudatában a német válogatott egyre támadóbban lépett fel és beszorította ellenfelét. Egyre több lövést címeztek Boruc kapujára (illetve a felső lécre) a házigazdák, s az utolsó, a 93. percben Neuville révén be is akadt: a lendületbe kerülő német válogatott 1 perccel korábban már lőtt egy lesgólt, Neuville azonban már érvényesen juttatta a hálóba a lasztit.

A meccsen tehát 1-0-ra győzött a házigazda Németország, akik így kvalifikálták magukat a vb legjobb 16 csapata közé, a lengyelek búcsúztak.

A meccs legjobbja: Boruc kapus egészen a hosszabbításban érkezett gólig lehúzta a rolót a sokat támadó németek ellen, nélküle már hamarabb eldőlt volna a meccs.

Ecuador 3-0 Costa Rica

Története második vb-szereplésén nyolcaddöntőbe jutott Ecuador válogatottja, miután Lengyelország legyőzősét követően Costa Ricát 3-0-ra verte. Ezzel az A csoportban már csupán egy nyitott kérdés maradt: a harmadik fordulóban a dél-amerikai együttes Németország ellen a csoportelsőséget dönti el.

Eredmény, A csoport, 2. forduló:
Ecuador - Costa Rica 3-0 (1-0)
Hamburg, 50 ezer néző
v.: Coffi Codija (Benin)
Ecuador: Mora - De la Cruz, Hurtado, Espinoza (Guagua, 69.), Reasco - Mendez, Edwin Tenorio, Castillo, Valencia (Urrutia, 73.) - Delgado, Carlos Tenorio (Kaviedes, a szünetben)
Costa Rica: Porras - Marin, Umana, Wallace, Gonzalez (Hernadez, 56.), - Solis, Centeno (Bernard, 84.), Sequeira, Fonseca (Saborio, 29.) - Gomez, Wanchope
gól: Tenorio (8.), Delgado (54.), Kaviedes (92.)
sárga lap: Castillo (44.), de la Cruz (54.), Mora (60.), illetve Marin (10.), Solis (28.)

A két csapatban mindössze egy változás történt, a Costa Rica-i együttes sérült játékosát, Gilberto Martinez nem a helyére csereként beálló Jervis Drummond, hanem Harold Wallace pótolta. Ecuadori részről ugyan Ivan Hurtado, Carlos Tenorio és Agustin Delgado is hagyott ki edzést, de a fontos összecsapásra mindhárman gyógyultat jelentettek.

S milyen jól tették! Ecuador ugyanis szárnyakat kapott a németek szerda esti sikerétől, a dél-amerikai csapat története második vb-fellépésén közel került a nyolcaddöntöbe jutáshoz. Ehhez csupán nyernie kellett Costa Rica ellen.

Lendületes ecuadori támadásokkal kezdődött az összecsapás, s már a 8. percben góllá érett a mezőnyfölény. Delgado szedett össze egy védőkről lecsorgó labdát a kaputól 20 méterre, jobbra passzolt, ahonnan Valencia kanyarított középre, Carlos Tenorio pedig tökéletesen érkezve a kapuba fejelt (1-0).

Alexandre Guimaraes azonnal lépni próbált, látva csapata szenvedését, ám hiába hozta be a középpályás Fonseca helyett a csatár Saboriót, egy gyenge Solis-lövésen kívül mást nem tudott felmutatni a Costa Rica-i együttes.

A félidőben meglepetésre Ecuador cserélt, a gólszerző Carlos Tenorio helyére Kaviedes érkezett. A lendület azonban ettől sem tört meg. Az 53. percben Delgado fordulásból leadott lövését védte a jobb sarok előtt Porras. Újabb egy perc múlva már nem hibázott az LDU Quito csatára, aki jobbról tüzelt, s a meglepett Porras nem védhette a rövidbe érkező bombát (2-0).

A végső ítéletet Kaviedes mondta ki, aki a 90. percben tökéletesen érkezett Mendez beadására, s a levegőben úszva pöccintett öt méterről a hálóba.

Győzelmével Ecuador csatlakozott Németországhoz, a két együttes egyaránt bejutott a nyolcaddöntőbe, az egymás elleni találkozó már csupán a csoportelsőségről hivatott dönteni.

A meccs legjobbja: a lengyelek elleni meccshez hasonlóan ismét Agustin Delgado volt csapata legjobbja, a 32 éves csatár találata nemcsak a meccset, de a továbbjutást is eldöntötte.

Costa Rica 1-2 Lengyelország

Tét nélküli összecsapáson 2-1-es győzelmet aratott a lengyel labdarúgó-válogatott Costa Rica ellen, így három pontot begyűjtve az A csoport harmadik helyén zárt.

Eredmény, A csoport, 3. forduló:
Costa Rica - Lengyelország 1-2 (1-1)
Hannover, 43 ezer néző
v.: Samszul Majdin (szingapúri)
Costa Rica: Porras - Drummond (Wallace, 70.), Marin, Umana - Gonzalez, Solis, Centeno, Bolanos (Saborio, 79.), Badilla, Ronald Gomez (Hernandez, 82.) - Wanchope
Lengyelország: Boruc - Baszczynski, Bak, Bosacki, Zewlakow - Krzynowek, Radomski (Lewandowski, 64.), Szymkowiak, Smolarek - Jelen, Zurawski (Brozek, a szünetben)
gól: Gomez (25.), illetve Bosacki (33., 66.)
sárga lap:  Umana (17.), Marin (45+2.), Gomez (45+2.), Badilla (56.), Gonzalez (76.), illetve Radomski (18.), Bak (24.), Zewlakow (29.), Baszczynski (60.), Boruc (91.)

A mérkőzést a közép-amerikai együttes kezdte jobban, a 25. percben Ronald Gomez 20 méteres szabadrúgása annyira meglepte Boruc kapust, hogy a labda a lábai között vágódott a hálóba (1-0).

A 33. percben jött az egyenlítés, Zurawski szögletrúgására Porras kapus ugyan kimozdult, de elbotlott Smolarek lábában, így Bosackinak nem volt nehéz dolga, s kapásból a léc alá bombázott (1-1).

A második félidőt ugyan Costa Rica-i támadások vezették be, ám a 66. percben mégis Lengyelország ért el találatot. Krzynowek lövését még ugyan szögletre tolta Porras, ám a sarokrúgást követően Bosacki fejjel szerzett vezetést (1-2).

Az eredmény a hajrában már nem változott – noha a hátrányban lévő együttes mindent elkövetett – a 2-1-es lengyel siker ugyan kiesést, de egyben szép búcsút jelentett Pawel Janas tanítványai számára.

A meccs legjobbja: Bartosz Bosacki csupán annak köszönheti világbajnoki szereplését, hogy az eredetileg beválogatott Damian Gorawski szívproblémák miatt  nem vállalhatta a szereplést. A Lech Poznan középpályása meghálálta a bizalmat, két góljával győzelemmel búcsúzott együttese a vébétől.

Németország 3-0 Ecuador

Miroslav Klose kettő és Lucas Podolski egy találatával Németország 3-0-ra verte Ecuadort a labdarúgó-világbajnokság A csoportjának utolsó körében. Jürgen Klinsmann együttese így csoportelsőként jutott a legjobb 16 közé.

Ecuador - Németország 0-3 (0-2)
Berlin, 72 ezer néző
v: Valentyin Ivanov (orosz)
Ecuador: Mora - de la Cruz, Guagua, Espinoza, Ambrossi - Mendez, Edwin Tenorio, Ayovi (Urrutia, 68.), Valencia (Lara, 63.) - Borja (Benitez, a szünetben), Kaviedes
Németország: Lehmann - Friedrich, Huth, Mertesacker, Lahm - Schneider (Asamoah, 73.), Frings (Borowski, 66.), Ballack, Schweinsteiger - Podolski, Klose (Neuville, 66.)
gól: Klose (4., 44.), Podolski (57.)
sárga lap: Valencia (51.), illetve Borowski (75.)

A hazai együttesben egyedül Christoph Metzelder nem vállalhatta a játékot, helyén a Chelsea védője, Robert Huth kezdett. A másik oldalon meglepetésre a kispadra ült le a két legeredményesebb csatár, Agustin  Delgado és Carlos Tenorio.

Meg is látszott ez Ecuador teljesítményén, az együttes ugyanis már a negyedik percben hátrányba került. A tétova védelem csak „zongorán kísérte” a német támadókat, az akció végén Schweinsteiger passzát Klose 6 méterről bombázta a jobb alsó sarokba (0-1).

A 44. percben ismét góllá érett a német fölény, ezúttal Ballacktól indult az akció, a Bayernt a Chelsea ajánlatáért elhagyó klasszis okosan emelt a védők mögé, Klose kiválóan fordult le, s ha már jó ritmusban megelőzte Mora kapust is, két lépésről az üres kapuba pöccintett (0-2).

A második játékrészre sem változott a helyzet, komoly veszélyt csak a germán támadók jelentettek. Az 57. percben jobb oldalon bontakozott ki akció, amelynek végén Schneider tökéletesen varázsolta Podolski lábára a labdát, aki nem hibázott (0-3).

A hajrában már egyik együttes sem erőltette a támadásokat, Ballackék így is számtalan lövést, illetve akciót puskáztak el.

Az A csoport élén Németország végzett, megelőzve a szintén nyolcaddöntős dél-amerikai riválist.

A meccs legjobbja: Miroslav Klose mindig jókor, jó időben érkezik. A Werder Bremen csatára ezúttal kétszer mattolta Mora kapust, a világbajnokságon már négy gólnál jár, s ami külön kiemelendő, mindent akcióból szerezte.

Egyenes kiesés

Csoportkörök

Menedzsereink

Szavazás
Szavazás
Ki nyeri meg a 2006-os világbajnokságot?

Kínai állatjegyek!
Kiváncsi vagy milyen állat jegyében születtél a Kínai horoszkóp szerint?
Ha igen,akkor csak ird be mikor születtél:. Pl: "1988"